KIM JESTEŚMY? 

Jesteśmy rodzicami trójki wspaniałych maluchów, bardzo poukładanego 12 latka, niesamowicie rezolutnej 4 latki i przesłodkiej 2,5 rocznej księżniczki. Nasza świadomość na temat szkodliwości działania promieni słonecznych, przypadkowo była trochę większa niż większości podobnych nam rodziców, dlatego od wielu lat ubieramy nasze pociechy w kostiumy kąpielowe chroniące przed szkodliwym UV. Ale co roku borykaliśmy się z tym samym problemem: gdzie kupić naprawdę sprawdzone ubranka, najlepszych światowych marek, gdzie znaleźć sklep gdzie będziemy mięli naprawdę duży wybór? Postanowiliśmy rozwiązać ten problem raz na zawsze, definitywnie i dlatego….

Witamy w ŚWIECIE UV w sklepie, w którym kupisz najlepszą na światowym rynku odzież i akcesoria chroniące przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.
Na naszej stronie znajdziesz ubrania importowane przez nas z Australii.  Od 2019 roku zostaliśmy autoryzowanym przedstawicielem znanej na całym świecie firmy Sun Emporium. Jest to marka, która stawia przede wszystkim  na jakość swoich produktów oraz na ciekawy i niepowtarzalny design, inspirowany kulturami całego świata. Ich stroje pełne są kolorów i dziecięcych emocji a tkanina UPF50+, z której są wykonane, jest niezwykle delikatna, przewiewna, szybkoschnąca i odporna na działanie chloru i soli morskiej.

 

 

Stroje kąpielowe uv dla dzieci

DLACZEGO UBRANIA UV?

Promieniowanie UVA jest obecne przez cały rok, nawet w pochmurne dni, i stanowi 95% promieniowania ultrafioletowego, które dociera do powierzchni ziemi. Promienie te przenikają przez chmury, szkło i naskórek. W przeciwieństwie do promieni UVB nie wywołują bolesności skóry, mogą wnikać w nią głęboko i dotrzeć do komórek skóry właściwej. Ponieważ są one przede wszystkim odpowiedzialne za tworzenie się wolnych rodników, w długim okresie mogą doprowadzić do zmian w komórkach oraz do:

− fotostarzenia, czyli zmiany ukierunkowania włókien elastyny i kolagenu, co powoduje zwiotczenie skóry i utratę jędrności, a w konsekwencji pojawienie się zmarszczek,
− nietolerancji na słońce, powszechnie nazywanej alergią słoneczną, objawiającej się zaczerwienieniem, swędzeniem, świerzbiączką letnią,
− zaburzeń pigmentacji,
− rozwoju nowotworów skóry.

Nie każda tkanina chroni przed promieniowaniem, przede wszystkim przed promieniowaniem długofalowym UVA. Tradycyjny bawełniany t-shirt daje nam ochronę rzędu SPF 5-7. Ubrania chroniące przed promieniowaniem UVA zrobione są z niezwykle ściśle tkanego poliestru, wzbogaconego nanocząsteczkami dwutlenku tytanu. Materiał ten prawie nie przepuszcza światła. Najlepszym testem jest obserwacja mocnego słońca przez tą tkaninę. Odzież ta nie traci swoich właściwości również gdy jest mokra lub rozciągnięta. Ważne jest również to, że odzież ta jest przewiewna i szybko schnie.
Cała nasza oferta odzieży UV w firmie Świat-UV ma maksymalną ochronę dla UPF 50+. Powoduje to zablokowanie 97,5% szkodliwych promieni UV-A i UV-B.

Wbrew powszechnej opinii, promienie UVA są aktywne nawet, gdy słońce świeci przez chmury lub szybę. Promieniowanie to ma zdolność przenikania przez chmury. Także w cieniu jesteśmy narażeni na jego odziaływanie, gdyż nie daje on ochrony przed odbijanymi przez wodę, śnieg lub piasek promieniami słońca. Jeśli skóra jest bardzo jasna, jesteś bardziej narażony na działanie słońca. Aby zapobiec nieprzyjemnym konsekwencjom powinieneś korzystać z odzieży ochronnej UV jak najczęściej, nie tylko w czasie lata.

– całkowitą ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB,
– używając odzieży ochronnej UV nie musisz stosować kremów z filtrami,
– posiadasz stylową i niezwykle wygodną odzież na wakacyjne dni,
– nasze ubrania są bardzo przewiewne i szybko schną,
– w 100% zastępują standardowe kostiumy i stroje kąpielowe.

Ubranie odporne na promieniowanie UV jest bardzo ważne zwłaszcza dla małych dzieci. Niemowlęta poniżej jednego roku życia nie powinny być wystawiane na promienie słoneczne. Małe dzieci nie mają wystarczającej ochrony przed promieniowaniem UV, pigment w skórze jest nadal w fazie rozwoju. Należy unikać wysokich promieni UV i oparzeń słonecznych. Badania pokazują, że dzieci poniżej 10 roku życia, które były niedostatecznie chronione przed słońcem, w późniejszym czasie mają zwiększone ryzyko raka skóry.

Nasza odzież UV jest oczywiście odpowiednia dla dorosłych, zwłaszcza z dla tych, którzy z powodu zawodu lub hobby często przebywają na słońcu. Ubrania UV są również często używany ze względów medycznych.

Oprócz odzieży odpornej na promieniowanie UV istnieje wiele elementów, których nie można pominąć, jeśli chcesz cieszyć się słońcem.
– Okulary słoneczne, które chronią oczy przed nieprzyjemnym i niszczącym działaniem promieni słonecznych.
Nasze okulary przeciwsłoneczne posiadają 100% odporności na promieniowanie UV, co oznacza, że okulary przeciwsłoneczne filtrują wszystkie promienie. Okulary te wykonane są z tworzywa sztucznego, są lżejsze i odporniejsze na uszkodzenia niż szkło.
– Kapelusze słoneczne.
Ciesz się ładną pogodą, nie martwiąc się o udar cieplny lub oparzenia głowy. Kapelusze słoneczne pomagają nam dłużej cieszyć się słońcem. Nasze czapki również są odporne na promieniowanie UV.
– Krem do opalania.
Jak wspomniano wcześniej, kremy przeciwsłoneczne są dobrym dodatkiem i bardzo ważne, aby mieć je ze sobą. Odsłonięte części ciała muszą być zawsze pokryte kremem w celu ochrony przed oparzeniami słonecznymi.

OCHRONA PRZED PROMIENIOWANIE ULTRAFIOLETOWYM (UPF)

Współczynnik ochrony przed promieniowaniem UV informuje, jak długo ktoś ubrany w ochronną odzież UV może pozostawać na słońcu bez uszkodzenia skóry. Współczynnik ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym (UPF) jest porównywalny do współczynnika ochrony przed słońcem (SPF). W obu przypadkach podstawą obliczeniową jest tzw. wewnętrzny czas ochrony skóry, który może się znacznie różnić w zależności od rodzaju skóry.
Skóra kogoś o skórze typu I z rudymi lub blond włosami, niebieskimi oczami i bardzo jasną cerą ma wewnętrzny czas ochrony około pięciu do dziesięciu minut. Jeśli osoby te są narażone na palące słońce dłużej niż ten czas bez ochrony, ryzykują szkodliwym oparzeniem słonecznym.
Jeśli osoba ta chroniona jest ubraniem UV o współczynniku UPF wynoszącym 50, czas ten może się znacznie wydłużyć, bez ryzyka uszkodzenia skóry.

Odzież ochronna UV
T-shirt
Krem
Cień
Cień pod osłoną przeciwsłoneczną (z ochroną UV)
Wróć na górę