Kostiumy kąpielowe uv

Strój kąpielowy UV w naszym kraju, to ciągle nowość. W miarę jak coraz więcej osób wybiera na wakacje bardzo słoneczne rejony, a i lata w Polsce są co raz bardziej gorące, rozpoczyna się wielka debata: co jest lepsze, odzież z filtrem UV czy krem przeciwsłoneczny? Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest użycie obu opcji, ponieważ obie odgrywają ważną, ale inną rolę w ochronie przeciwsłonecznej.  Oto cztery powody, dlaczego odzież chroniąca przed słońcem jest lepszym rozwiązaniem niż kremy przeciwsłoneczne.

Nie wcierasz chemikaliów bezpośrednio w skórę. Krem przeciwsłoneczny wykonany jest z wyjątkowo ostrych chemikaliów, które są zaprojektowane tak, aby odbijać promieniowanie UV od skóry. Musisz wcierać te chemikalia  i pozwolić im wchłonąć się w głąb skóry. To nie jest najzdrowszy sposób na pokonanie promieniowania.

Otrzymujesz lepszą ochronę. Odzież chroniąca przed słońcem jest identyfikowana poprzez wskaźnik UPF lub współczynnik ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym, podczas gdy krem przeciwsłoneczny jest klasyfikowany zgodnie z SPF lub współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej. UPF mierzy ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB, które mogą być szkodliwe dla skóry, ale SPF chroni tylko przed promieniowaniem UVB. Filtr przeciwsłoneczny o szerokim spektrum działania może pomóc chronić przed obydwoma rodzajami promieniowania, ale nie ma jeszcze standardowego sposobu pomiaru poziomu ochrony przed promieniowaniem UVA w kremie przeciwsłonecznym.

Odzież nie zmywa się ani nie znika. Korzystając wyłącznie z kremów przeciwsłonecznych, nigdy tak naprawdę nie wiesz kiedy warstwa kremu jest jeszcze na skórze i w jakim stopniu chroni Twoją skórę. Przy stosowaniu strojów kąpielowych UV masz pewność, że ochrona jest cały czas na 100%

Stroje kąpielowe UV i ubrania wykonane z materiałów chroniących przed słońcem nie tracą swoich właściwości kiedy są mokre. Kostiumy kąpielowe UV, świetnie nadają się zarówno do zabawy w wodzie jak i na plaży.

Ubranka UV nie lepią się i są wygodniejsze w użyciu niż kemy przeciwsłoneczne. Wyobraź sobie malucha, który świeżo po nakremowaniu w najlepsze turla się w piasku. W przypadku strojów UV tego problemu nie ma.

Childrens Swimwear


Oczywiście nie sugerujemy całkowitego pozbycia się kremów do ochrony przeciwsłonecznej Kremy to świetny sposób na ochronę obszarów skóry, których nie są przykryte ubraniem UV. Istnieje wiele marek, które używają naturalnych składników, więc nie musimy martwić się, że ostre substancje chemiczne są wchłaniane do organizmu. Pamiętajcie o skórę trzeba dbać. Korzystanie z ochrony przeciwsłonecznej z naciskiem na odzież chroniącą przed słońcem to najlepszy sposób na ochronę przed uszkodzeniem skóry.

Dodaj komentarz