Stroje kąpielowe dla dzieci

Strój kąpielowy dla dziecka, jaki najlepszy?

Każdy rodzic staje przed problemem-jaki strój kąpielowy dla dziecka będzie najlepszy dla mojego malucha?Kiedy słoneczko zaczyna przygrzewać a w głowie powstają pomysły na kolejne wspaniałe wakacje. Wszyscy chcielibyśmy aby nasza pociecha wyglądała przepięknie. Chcemy aby nasza księżniczka lub królewicz brylowali na plaży lub basenie, ale czy jest to sprawa najważniejsza? Dla Twojego szkraba na pewno najważniejsza jest wygoda, swoboda ruchów i przyjemność z wesołej, beztroskiej zabawy. Dla rodzica istotne jest również to aby podczas tej beztroski, jego dziecko było odpowiednio chronione przed słońcem. Jaki więc strój kąpielowy dla dziecka wybrać, jak znaleźć kompromis?

Na wybór najdoskonalszego stroju kąpielowego dla dziecka wpływ ma wiele czynników. Najważniejszym z nich z całą pewnością jest wiek naszego szkraba. Inny kostium wybierzemy dla niemowlaka, inny dla dwulatka w pieluszce, jeszcze inny dla pięciolatka lub ośmiolatka. Cechą wspólną dla każdego wieku musi być na pewno jakość materiału z jakiego został uszyty strój. Szukajmy kostiumów, uszytych z materiałów przewiewnych i szybkoschnących. Nie każde ubranko uszyte z poliestru gwarantuje te właściwości. Wygodę dla naszej pociechy zapewni również, miękka tkanina a w przypadku strojów z zamkami, ich odpowiednie obszycie i oddzielenie od skóry dziecka. Pamiętajmy także, że musimy wybrać ubranko, które musi wytrzymać cały sezon intensywnej zabawy w słonej wodzie, chlorowanym basenie oraz podczas turlania się na piaszczystej plaży. Jakość jest najważniejsza.

UPF 50+

Idealnie byłoby również aby tkanina, która została użyta do produkcji stroju kąpielowego dla dziecka, dawała maksymalną ochronę przed słońcem UPF 50+. W tej kwestii należy być jednak ostrożnym. Nie każdy kostium kąpielowy, który sprzedawany jest jako kostium UV daje prawdziwą ochronę, dlatego kupując strój kąpielowy UV zwróćmy uwagę czy posiada on certyfikat wystawiony przez odpowiednią organizację. W Australii, kraju w którym wiedzą wszystko o ochronie UV, jakość i bezpieczeństwo gwarantuje ARPANSA (Australian Radiation Protection and Nuclear Safety Agency).

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione czynniki przygotowałem kilka propozycji, które moim zdaniem idealnie zdadzą egzamin podczas wakacyjnych wypraw oraz dadzą sporo radości zarówno dzieciom jak i rodzicom. Propozycje, które przedstawiłem oprócz praktycznych cech są naprawdę piękne i wyróżniają się na tle innych strojów kąpielowych dla dzieci dostępnych na polskim rynku.

Ochrona przed UV

Ubranie odporne na promieniowanie UV jest bardzo ważne zwłaszcza dla małych dzieci. Niemowlęta poniżej jednego roku życia nie powinny być wystawiane na promienie słoneczne. Małe dzieci nie mają wystarczającej ochrony przed promieniowaniem UV. Pigment w skórze jest nadal w fazie rozwoju. Należy unikać wysokich promieni UV i oparzeń słonecznych. Badania pokazują, że dzieci poniżej 10 roku życia, które były niedostatecznie chronione przed słońcem, w późniejszym czasie mają zwiększone ryzyko raka skóry.

Oprócz stroju kąpielowego dla dziecka odpornego na promieniowanie UV istnieje wiele elementów, których nie można pominąć, jeśli chcesz cieszyć się słońcem.

– Okulary słoneczne, które chronią oczy przed nieprzyjemnym i niszczącym działaniem promieni słonecznych.
Dobre okulary przeciwsłoneczne posiadają 100% odporności na promieniowanie UV. Oznacza to, że okulary przeciwsłoneczne filtrują wszystkie promienie. Okulary te wykonane są z tworzywa sztucznego, są lżejsze i odporniejsze na uszkodzenia niż szkło.

– Kapelusze słoneczne.
Ciesz się ładną pogodą, nie martwiąc się o udar cieplny lub oparzenia głowy. Kapelusze słoneczne pomagają nam dłużej cieszyć się słońcem. Nasze czapki również są odporne na promieniowanie UV.

– Krem do opalania.
Kremy przeciwsłoneczne są dobrym dodatkiem i bardzo ważne, aby mieć je ze sobą. Odsłonięte części ciała muszą być zawsze pokryte kremem w celu ochrony przed oparzeniami słonecznymi.

 

Strój kąpielowy dla niemowlaka

Moja propozycja to przepiękny kostium kąpielowy nowo zelandzkiej firmy Snapperrock. Wykonany został z bardzo delikatnego,  przewiewnego i szybkoschnącego materiału. Materiał ten posiada też certyfikat UPF50+ i blokuje 98% szkodliwych promieni UVA i UVB. Producent gwarantuje nam przede wszystkim doskonałą jakość i niezwykłą wygodę dla naszego malucha. Osłonięty zamek błyskawiczny z przodu ułatwia zakładanie i zdejmowanie ubranka. Długie rękawki osłaniają również przedramiona dziecka. Nie martwcie się naszemu bobasowi nie będzie w nim gorąco. Piękny i trwały nadruk sprawi, że Twój niemowlak będzie wyglądał zjawiskowo. Snapperrock ma w swojej ofercie propozycje zarówno dla dziewczynek  jak i chłopców.

strój kąpielowy dla niemowlaka

strój kąpielowy dla niemowlaka

Strój kąpielowy dla małej dziewczynki

Tym razem proponuje najlepszej jakości kostiumy kąpielowe australijskiej firmy Sun Emporium. Dla najmłodszych dziewczynek najlepiej sprawdzi się strój jednoczęściowy. Producent ten szyje swoje ubranka z materiału UPF50+ certyfikowanego przez ARPANSA (Australian Radiation Protection and Nuclear Safety Agency). Ich propozycja to połączenie niezwykłej wygody, cudownego wzornictwa i trwałości strojów kąpielowych odpornych na działanie soli i chloru. Sun Emporium szyje swoje ubranka zarówno w wersji z długim jak i krótkim rękawkiem.

strój kąpielowy dla małej dziewczynki

strój kąpielowy dla małej dziewczynki

Strój kąpielowy dla małego chłopca

Podobnie jak w przypadku kostiumów kąpielowych dla małych dziewczynek, najlepiej sprawdzą się tu stroje jednoczęściowe. Również tym razem proponuje kostium kąpielowy australijskiej firmy Sun Emporium. To ten sam odporny na promieniowanie UV materiał, który jest niezwykle przewiewny i błyskawicznie wysycha.

strój kąpielowy dla małego chłopca

strój kąpielowy dla dziecka

Strój kąpielowy dla starszej dziewczynki

Dla nieco starszej dziewczynki, która nie nosi już pieluch lepszy okazuje się być kostium dwu częściowy. Chodzi o to aby szybko i wygodnie zdjąć dół kostiumu kiedy przyjdzie taka potrzeba. Stroje kąpielowe firmy Sun Emporium sprawdzą się również w tym przypadku.

strój kąpielowy dla dziewczynki 2

strój kąpielowy dla dziewczynki

Strój kąpielowy dla starszego chłopca

Dla starszych chłopców najwygodniej i najbezpieczniej  zastosować zestaw spodenek i koszulki kąpielowej UV. Moim zdaniem najlepsze tego typu stroje kąpielowe dla chłopców proponuje nowo zelandzka firma Snapperrock. Marka ta to niezwykła jakość, piękne kolorowe wzornictwo i bezpieczne przebywanie nawet w największym słońcu.

strój kąpielowy dla chłopca

strój kąpielowy dla chłopca

Jak widać z powyższego zestawienia wybór na polskim rynku porządnych i wysoko jakościowych produktów dla dzieci jest naprawdę dużo. Bez wątpienia każdy znajdzie odpowiedni strój kąpielowy dla dziecka dla swojej pociechy. Pamiętajmy, najważniejsze aby nasze dziecko podczas długich zabaw na słońcu było bezpieczne, aby było mu wygodnie a jak będzie przy tym wyglądać zjawiskowo, możemy przyznać, że osiągnęliśmy sukces.

Poniżej adresy stron naszych dostawców:

https://www.sunemporium.com/

https://www.snapperrock.com/

 

Dodaj komentarz